!f & Sundance Senaryo Lab 2014 katılımcıları belli oldu

günlük altında, 23 Nisan 2014 Çarşamba, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın
Yeşim Ustaoğlu

Yeşim UstaoğluD.V. DeVincentisD.V. DeVincentis Constantine GiannarisConstantine Giannaris

Mayıs’ta dördüncüsünü düzenleyeceğimiz !f Istanbul & Sundance Senaryo Lab‘inin bu yılki katılımcıları belli oldu.  40′ı aşkın senaryo başvurusundan aklımızda kalanlar, filme çekilse de izlesek ne güzel olur dediğimiz hikayeler çok olsa da, Lab, sadece üç projeye yer verebiliyor. Başvuran tüm yazarlara senaryolarını bizlerle paylaştıkları için tekrar teşekkür ederiz.

Barış Sarhan’ın “Cemil Şov”, Ceyda Aşar’ın “Küçük Bir Hata” ve Ülkü Oktay’ın “Kendi Aramızda” projeleri uzun görüşmeler sonunda bu çalışma için seçilen senaryolar oldu.

yazının devamı »

İstanbul Film Festivali rüzgarı hala tatlı tatlı eserken..

günlük altında, 17 Nisan 2014 Perşembe, Serra Ciliv tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın
Stranger_by_the_Lake_poster
Biliyoruz, biraz geç kaldık, ama ne yapalım, biraz rehavet var üstümüzde, hem tanıyorsunuz bizi artık biraz, malzeme bu…
Son dönemeçe girerken, festivallerde şöyle şeyler izledik biz, size de tavsiye ediyoruz, geç olsun, güç olmasın diyoruz.

yazının devamı »

Temizlik var, girebilirsiniz!

etraftan, günlük altında, 16 Nisan 2014 Çarşamba, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

tozbeziÇekilsin bitsin de hemen izleyelim dediğimiz projelerden biri Toz Bezi. Hikâyesi sinemamızda neredeyse hiç görmediğimiz iki kadını anlatıyor. Ekibiyle de tam kadın işi: Ahu Özyurt yazdı ve yönetiyor. Çok sevdiğimiz iki kadın Asiye Dinçsoy ve Nazan Kesal başrolde. Görüntü yönetmeni Doğum, Emmaporation, Sabah-Öğle-Akşam gibi !f’in Türkiye’den Kısalar’ından aşina olduğumuz Meryem Yavuz. Yapımcılar Nesra Gürbüz ve Çiğdem Mater. Daha ne olsun!

Ama o kadar kolay değil tabii tamamlanabilmesi. Bunun için de çok sevdiğimiz fonlama sitesi indigogo’dan desteğimizi bekliyor.

Yukarıda adı geçen kadınları da Toz Bezi’nin hikâyesini de çok sevdik, hadi siz de bir ucundan tutun da bitsin, hemen izleyelim.

yazının devamı »

Yağmurla gelen…

cuma'nın müziği altında, 11 Nisan 2014 Cuma, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

PortisheadDün önce yağmur başladı, ardından İstanbul’a gelecekleri haberiyle çalkalandı sosyal medya. İlk gençliğimizde yağmura eşlik ederdi ya Portishead şarkıları walkman’den, müjdeleri de son yağmurlara denk düştü. Bizler 20 Ağustos’u sabırsızlıkla bekleye duralım #cumaninmuzigi şimdiden bu güzel haber için çalsın.

Sevim Burak’ı sergilemek

günlük, hayat altında, 19 Mart 2014 Çarşamba, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

afrika-dansiHer yazdığıyla zihnimizi bulandırmış Sevim Burak’ın meşhur Afrika Dansı kitabı, dünden beri SALT Beyoğlu’da çokdisiplinli bir sanat projesi olarak sergilenmeye başladı. Videodan enstalasyona, sergiden performans ve dansa farklı disiplinleri bir araya getiren bu proje, sahne estetiğini de Burak’ın direniş pratiği üzerine kuruyor. Ortaya çıkan şey Burak’ın yazdıkları kadar büyüleyici. Gösterim tarihleri burada.

Bu arada, hazır yolunuz SALT’a düşmüşken Marina Abramović’in Ulay aşkının parçalarından AAA-AAA videosunu da izlemeden geçmeyin, deriz.

!f’in web sitesini seviyo musunuz?

!f 2014, hayat altında, 17 Mart 2014 Pazartesi, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

ifwebsitesiSolidpark’ın elinden çıkma web sitemiz ifistanbul.com bu yıl da Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Etkinlik/Kültür Sanat kategorisinde finale kaldı. Web sitemizi seviyor ve tam ödüllük diyorsanız telefonunuza ALTIN yazıyor bir boşluk bırakarak 1945 ekliyorsunuz ve 3969’a gönderiyorsunuz, o kadar. Detaylar burada.

berkin, kalbimizdesin..

günlük altında, 11 Mart 2014 Salı, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

berkinn

işte bazen çok acır,  saklayamayacağın kadar çok acır.

başka bi’ dünya’da görüşmek üzere berkin.

 

 

 

Tadı damağımızda kaldı

!f 2014, cuma'nın müziği altında, 07 Mart 2014 Cuma, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

NymphomaniacPoster01 (1)Nymphomaniac’ın ilk bölümü bu şarkıyla sona ermişti; damağımızda hayatın tüm renkleri ve tatlarını bırakarak… Antraktta heyecanla ikinci bölümü merakla beklerken ruhumuzda bu ritim dolaşıyordu.

Aylar önce Nymphomaniac’ın trailer’ı internete ilk düştüğünde kanımızı kaynatan bu şarkı, film !f’in hemen ardından sansüre takıldığında şaşkın ve isyankar hallerimizin fon müziği oluverdi sanki.

#cumaninmuzigi, hiçbir engele takılmayan müzikler, filmler ve yepyeni hikâyelerin olduğu başka bi dünya için gelsin.

yazının devamı »

Alakır için umudumuzu yitirmeden, inatla imza!

!f 2014, hayat altında, 06 Mart 2014 Perşembe, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

direnalakir-1Başından beri izlediğimiz Alakır mücadelesinde daha bir sene önce ne güzel haberler almış, umutlanmıştık. Geçen yıl olduğu gibi bu yılki !f²’nin Antalya gösterimlerinin geliri HES’lere karşı mücadele eden Alakır Kardeşliği’ne aktarılmış, 2014 programında adıyla müsemma “Kurtarılmış Bölge?” seçkisinde onlara selam göndermiştik.

Şimdiki haberler ise pek iyi değil. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Alakır Vadisi’ndeki dört tanesi yetmiyormuş gibi üstüne iki tane daha HES yapmak isteyen ADO şirketinin hazırladığı ÇED dosyasını kabul ettiğini açıkladı: 1 2 Dahası yapılmak istenen alan vadinin en bakir, biyolojik çeşitliliğin en yoğun olduğu Alakır Nehri’nin kaynağı!

Ama yine de geç kalmış sayılmayız. 11 Mart’a dek halkın görüşü alınacak ve sonrasında raporun onaylanmasına geçilecek.

yazının devamı »

Yönetmenlerinin gözünden !f perdesindeki güzellikler

!f 2014, festival, filmler altında, 05 Mart 2014 Çarşamba, Deniz Kılıç tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

 

Pussy_Riot_the-strange-little-catEveryday Rebellion

 

 

yazının devamı »

“Onlar buralıydı, evleri, köpekleri, kedileri vardı…”

hayat altında, 04 Mart 2014 Salı, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

20dolar20kilo“…Annem kağıdı defterdara uzatırken ağlamaya başladı. Defterdar da ağlıyordu. “Madam, sizi anacağız. Siz İstanbul’un tuzu biberiydiniz, sizleri bir gün gelecek çok arayacağız” dedi…”

“…İlk yıllar babam bir türlü Yunanistan’da olduğuna inanamıyordu. Evimizin karşısında bir ada vardı. Babam oraya bakıp “Orası Üsküdar mı? Ne çok ışık var” diyordu…daha kötüsü birçok insan yeni koşullara ayak uyduramayıp intihar etti…”

“…Onlar buralıydı, evleri, köpekleri, kedileri vardı. Bir kısmı ilk aşklarını burada yaşamıştı. Sahnede dans ederken Türkçe ve Rumca türküler birbirine karışıyordu…”

yazının devamı »

Dört duvar arası kapanmaz ki sendeki özgür ruh!

!f 2014, etraftan, hayat altında, 04 Mart 2014 Salı, Serra Ciliv tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

Ya da Nymphomaniac‘ın T.C. ile imtihanı, diyelim.

Biliyorsunuz, !f’te salonlar doldu doldu boşaldı, gece yarısına koyduğumuz ek seansın biletleri bile 3-4 saat içinde tükendi. Güzel bi izleyicimiz şöyle twitledi: ‘Ah Lars Von Trier, senin zihnin gibi özgür bir ülke istiyorum. @ifistanbul.’

Sonra sansüre takıldı Nymphomaniac, vizyona giremiyor.
Şimdi ne olacak?

Söyleyelim, bi sürü festival daha gösterecek, torrent’te bulanlar indirecek, bütün korsancılar vitrine koyacak, elden ele Nymphomaniac dolaşacak, Breaking the Waves’den beri Lars von Trier’e küsmüş bildiğimiz arkadaşlarımız bile izleyecek. Nymphomaniac Türkiye’de izlenme rekorları kıracak.

Bi sürü civciv işte.

Biz festivaller, yapımcılar, avukatlar, dağıtımcılar Siyah Bant‘ın yaptığı bir toplantıda buluştuk geçen hafta. Hani şu Kültür Bakanlığı’ndan festivallere gönderilen mektupla ilgili, özgürlük alanlarımız için neler yapmalıyız diye konuşmak üzere. Festivallerin sansürden muaf kalması ne kadar önemli, farkındayız değil mi? İnsanların film yaparken bir kuruldan geçirip geçiremeyeceklerini düşünmek zorunda kalmamaları ne kadar önemli..

yazının devamı »

Charles Atlas İstanbul’a geliyor!

!f music, hayat altında, 03 Mart 2014 Pazartesi, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

charles_atlas!fçiler video sanatçısı Charles Atlas’ı geçen yılki !f music filmlerinden Turning / Dönüş’den hatırlayacaklardır. Antony and the Johnsons’tan Antony’nin tüyleri diken diken eden ve içimize işleyen sesi, grubun muhteşem müzikleri ve Atlas’ın keskin bakışının bir araya gelişiyle ortaya çıkan film ne büyüleyiciydi!

Atlas şimdi de, hem işlerini konuşmak hem de koreograf Merce Cunningham’la ortaklaşa yaptığı 21 işten sahneler içeren MC9 adlı videosunun gösterimi için İstanbul’a geliyor. İlk kez 2012’de Hollanda’da De Hallen Haarlem’de, geçen yıl da Tate Modern’de sergilenen bu video enstelasyonu her sergilemede Atlas tarafından mekâna özgü olarak kurgulanıyor. Yani SALT Beyoğlu’daki versiyonu İstanbul’a özel tasarlanmış haliyle izleyeceğiz.

Atlas’ın konuşması 7 Mart Cuma akşamı 19.00′da SALT Beyoğlu’da, aman kaçırmayın!

yazının devamı »

!f Ankara ve !f İzmir son gününde neler yapıyor?

!f 2014, etraftan, festival, filmler, günlük, uyandırma servisi altında, 02 Mart 2014 Pazar, Deniz Kılıç tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

!f ANKARA’DA BUGÜN – 02 MART 2014

YENİ BİR KÜLT GELİYOR Fasulye filmiyle kendine has bir seyirci kitlesi kazanan Bora Tekay’ın uğurböceğinden süper kahraman, birkaç boş sayfadan da uzun metraj film yarattığı komedisi Böcek, 17:00’de Cinemaximum Armada 3’te.

STRANGE-COLOURS-MIDLINESİNEMADA MEYDAN OKUMA SEVENLERE 2009’da çektikleri ilk filmleri Amer’le etkilendiğimiz Fransız ikili Hélène Cattet ve Bruno Forzani’nin seyirciyi şoke edecek yeni işleri The Strange Color of Your Body’s Tears/Bedenindeki Gözyaşlarının Garip Rengi, 17:30’da Cinemaximum Armada 4’te.

MIYAZAKI’DEN GÖRKEMLİ VEDA Anime dünyasının usta ismi Hayao Miyazaki’nin sinemaya vedası olacağını söylediği The Wind Rises/Rüzgâr Yükseliyor, 2. Dünya Savaşı’nda kullanılan Zero avcı uçaklarının tasarımcısı Jiro Horikoshi’nin hayatına odaklanıyor ve yönetmenin hayranları ile anime tutkunlarını bir kez daha büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yılki Oscar’larda animasyon dalının en güçlü adaylarından biri olan Rüzgâr Yükseliyor, saat 19.30’da Cinemaximum Armada 4’te.

TheDoubleDOSTOYEVSKI’NİN ‘ÖTEKİ’SİNDEN ÖTE 2010’da gönlümüzü çeldiği bağımsızı Submarine’den beri sesi soluğu çıkmayan ve ne yapacağını heyecanla beklediğimiz Richard Ayoade’nin ikinci filmi The Double/Öteki ise (2013) kendisiyle tıpatıp benzerlik gösteren ‘öteki’ kendisiyle tanışan bir adamın deliliğe doğru giden hayatını anlatıyor. Dostoyevski’nin yazdığı dönem ağır eleştirilere maruz kalmış, ama zamanla bir başyapıta dönüşmüş aynı adlı romanından uyarlanan film, Jesse Eisenberg ve Mia Wasikowska’nın uyumuyla da göz dolduruyor. Saat 22.00’de Cinemaximum Armada 4’te.
!f İZMİR’DE BUGÜN – 02 MART 2014

yazının devamı »

!f Ankara ve !f İzmir hafta sonuna nasıl ‘merhaba’ diyor?

!f 2014, etkinlikler, festival, filmler, günlük, uyandırma servisi altında, 01 Mart 2014 Cumartesi, Deniz Kılıç tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

!f ANKARA’DA BUGÜN – 01 MART 2014

the-strange-little-catSIRADANLIĞIYLA ABSÜRD BİR FİLM Berlin’de yumuşak, güneşli bir pazar ve bir apartman dairesi… Bir ailenin üç kuşağının toplanacağı akşam yemeği öncesi mutfakta hazırlık var. Bu yemek için eve dönmüş olan 20’lerindeki 2 kardeş; uzaktan kumandalı helikopteriyle çığlık çığlığa koşturan küçük bir kız; bu orkestranın asıl şefi anne; baba, amca, teyzeler, kuzenler, komşular ve her şeyin ortasında bir sarman kedi. Ramon Zürcher’in Toronto, Cannes, Berlin gibi festivallerde büyük övgüyle karşılanan filmi The Strange Little Cat/Tuhaf Kedicik, 12.30’da Cinemaximum Armada 4’te.

SANAT DEDEKTİFİ FİLM Aslında bir illüzyonist ve yazar Teller’ın ilk sinema filmi de olan, eğlenceli bir sanat dedektifliği hikâyesi anlatan Tim’s Vermeer/Tim’in Vermeer’ı 15.00’te Cinemaximum Armada 3’te.

ÇOK AMA ÇOK KOMİK 2007’de çektiği Big Man Japan’la radarımıza takılan, “Japonya’nın Cem Yılmaz’ı” Hitoshi Matsumoto’nun son filmi R-100; 15:30’da Cinemaximum Armada 4’te.

yazının devamı »

“En İyi Erkek Oyuncu Oscar adaylarına sesleniyoruz, dağılın çocuklar!”

!f 2014, cuma'nın müziği, festival, filmler, kendin gor altında, 28 Şubat 2014 Cuma, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

maxresdefault“En İyi Erkek Oyuncu Oscar adaylarına sesleniyorum, dağılın çocuklar! James McAvoy, Irvine Welsh uyarlaması Filth’de bu yıl izlediğimiz herkesten iyi! Filth/Pislik, Trainspotting’den “daha …” desem çok mu ileri gitmiş olurum? Olmam bence.. (Zaman gösterir nasılsa) Öldüm bittim resmen…”

“En heyecanlı” sinema yazarımız Ceylan Özçelik, Filth/Pislik’i izledikten sonra sosyal medya hesabına bunları yazmıştı. Film, İstanbul’da herkesleri mest etti, şimdi sıra !f Ankara’da.
Filmin baş aktörlerinden diyebileceğimiz soundtrack’i de Clint Mansell’in yanında, Tom Jones, The Shireless, David Soul gibi isimleri bir araya getiriyor, Welsh’in kapkaranlık dünyasına ne güzel fon oluyordu. İstanbul zamanı fırsat bulamamıştık, nasip Ankara’yaymış. Bu hafta #cumaninmuzigi’ni yine Pislik’in soundtrack’inden seçiyor, bizi çok eskilere götürse de hop hop hoplatabilen Billy Ocean’dan Love Really Hurts Without You ile haftasonuna merhaba diyoruz!
Ha unutmadan, Ankaralı !f’çiler için Pislik vakti yarın saat 21.30!
YouTube Preview Image

Gabrielle’in büyüleyen enerjisi

!f 2014, festival, filmler, kendin gor altında, 28 Şubat 2014 Cuma, Deniz Kılıç tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

GABRIELLEGabrielle’i ilk izlediğimizde filme adını veren kahramanının bir gülüşüyle bütün dünyayı aydınlatışına ve bize birçok ‘ilk’ duyguyu hatırlatmasına büyülenmiş, hemen programa alıp !fçilerle paylaşmak için sabırsızlanmıştık. Sonunda o an, 23 Şubat geldiğinde ve !f ² sayesinde 36 noktada binlerce insanla bu büyülü hikayeyi paylaştığımızda yönetmeni Louis Archambault da aramızdaydı. Gösterim sonrası yapılan söyleşide Archambault, bir aşk filmi çekmek için yola çıktığını ama Gabrielle’in yaşam enerjisinin bu filmin tüm enerjisini ve hikâyesini belirlediğini söyledi.
CAMC8998 copyGösterimde, hem yönetmen hem de bizler için çok güzel bir sürpriz vardı. Williams sendromlu çocukları olan anneler bir araya gelip Gabrielle’i izlemeye gelmişlerdi ve filmle ilgili tüm duygularını düşüncelerini, !f ² üzerinden yapılan canlı yayında yönetmenle ve bizlerle paylaştılar. Yönetmen Archambault da “Sizler benim ve bu filmin asıl kahramanlarısınız!” diyerek annelerin fotoğrafını hatıra olarak çekti. Bu an da bize unutamayacağımız bir !f hediyesi oldu…
Aşk, hisler, eksiklik ya da tamlık üzerine tatlı bir aşk hikâyesi izlemek, beyazperdenin en etkileyici kadın karakterlerinden biriyle tanışmak istiyorsanız Gabrielle’i kaçırmayın.
Ankara’da bugün 19.00’da Cinemaximum Armada 4’te, İzmir’de ise Pazar günü 15:30’da Cinemaximum Konak Pier’de!

!f Ankara ve !f İzmir’de bugün neler var?

!f 2014, etkinlikler, festival, filmler, günlük, uyandırma servisi altında, 28 Şubat 2014 Cuma, Deniz Kılıç tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

!f ANKARA’DA BUGÜN – 28 ŞUBAT 2014

ASP 2RUHSAL YOLCULUĞA HAZIR OLUN Pagan temsillerinden komün denemelerine, black metal festivallerinden kutuplardaki münzevilere, Kuzey Işıkları’ndan her daim mucizevi anlara uzanan ruhsal bir yolculuk deneyimi vadeden A Spell to Ward Off the Darkness/Karanlığı Savuşturmak İçin Bir Büyü, saat 12.30’da Cinemaximum Armada 3’te.

PLYMPTON’I ÖZLEYENLERE ‘Indie animasyonun kralı’ olarak bilinen Bill Plympton’ın tutkulu, eğlenceli ve çılgın aşk filmi Cheatin’/Aldatma,13.00’te Cinemaximum Armada 4’te.

İSTANBUL’UN VE ANARŞİNİN MÜZİĞİ Koray Kaya’nın yönettiği, çağdaş müziğin algı süreçlerini, öncesi ve şimdisini İlhan Mimaroğlu’dan Aydın Esen’e, İlhan Erşahin’den Arto Tunçboyaciyan’a, önemli müzisyenlerle tartışan Anarchic Harmony/Anarşik Armoni, 15.30’da Cinemaximum Armada 4’te. Gösterim sonrası !f’in bu seneki Aşk ve Başka Bi’ Dünya ödülünün sahibi Koray Kaya da salonda olacak ve izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

yazının devamı »

!f Ankara ve !f İzmir’de neler oluyor?

!f 2014, festival, filmler, günlük, uyandırma servisi altında, 27 Şubat 2014 Perşembe, Deniz Kılıç tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

!f ANKARA’DA BUGÜN – 27 ŞUBAT 2014

the waltz of useless massŞİLİ’NİN DÜNÜ BUGÜNÜ 2011’de Şili’de hükümetin eğitim politikalarına karşı bir protesto düzenlenir. Hükümet özel okulları desteklerken, halkın bir kısmı devletin eğitime el atması gerektiğini, aksi takdirde fırsat eşitsizliğinin daha da artacağını düşünmektedir. Bunun üzerine başkent Santiago’daki Başkanlık Sarayı etrafında 1800 saatlik bir maraton düzenlenir. İşe Yaramazların Valsi, bu maratona dahil olan iki farklı bireyi takip ediyor. Biri, okuduğu liseyi arkadaşlarıyla beraber işgal eden bir öğrenci, diğeri ise Pinochet zamanında işkence görmüş eski bir muhalif. Bu iki bireyin gündelik hayat pratikleri üzerinden toplumsal değişimin imkânını araştıran belgesel, Şili’nin dününe, bugününe ve yarınına ışık tutuyor. The Waltz of the Useless Mass/İşe Yaramazların Valsi, saat 15.30’da Cinemaximum Armada 4’te.

İNGİLİZ SİNEMASI TAKİPÇİLERİNE Clio Barnard’ın Cannes’da Label Europa Cinemas Ödülü’nü kazanmış, Stockholm ve Londra film festivallerinde ‘En İyi Film’ seçilmiş The Selfish Giant/Bencil Dev’i, saat 17.00’de Cinemaximum Armada 3’te.

DIVINE’I HATIRLAMAK Jeffrey Schwarz’ın yönettiği, John Waters’ın fetiş oyuncusu Divine’ın, Baltimore’daki çok az bilinen ilk gençlik günlerinden kült bir süperstar oluşuna kadarki hayatını anlatan I am Divine/Ben Divine, 17:30’da Cinemaximum Armada 4’te.

yazının devamı »

Ödüller balıklara gitti

!f 2014, günlük altında, 24 Şubat 2014 Pazartesi, Ugur Yuksel tarafından yayınlandı. – İlk yorumu siz yapın

IMG_3306 copyVe !f, dün gece Unter’de yapılan törenle İstanbul’a bu senelik veda etti. Her şey, herkes çok keyifliydi. Özellikle festival konuklarından İranlı yönetmen Shahram Mokri! Neden olmasın, Mokri dün gece hem Keş!f Ödülü’nün hem de Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülü’nü alan ilk yönetmen oldu. Tek plandan oluşan ve izleyen herkesin aklını başından alan, gerçek bir ilham ve keşif örneği Fish&Cat/Balık ve Kedi‘nin !f’ten sonra da pek çok festivalden ödül toplayacağı garanti görünüyor. Gecenin bir diğer en mutlusu da Azra Deniz Okyay’dı. Azra’nın balıklı filmi Küçük Kara Balıklar, Türkiye’den Kısalar bölümünde seyircinin seçimi oldu. Ayrıca ikinci Can Evrenol‘un Baskın isimli filmi, üçüncü ise Onur Yağız‘ın Patika‘sı oldu.

Şimdi sıra Ankara ve İzmir’de. Heyecanımız devam ediyor!